Daň z nemovitosti se blíží

Pokud jste v loňském roce koupili nemovitost anebo se u vaší nemovitosti změnily okolnosti rozhodné pro vyměření daně, je nutné se do 31. 1. tohoto roku přihlásit k “Dani z nemovitosti na zdaňovací období 2020.
Co jsou: “okolnosti rozhodné pro vyměření daně”. Typicky jde např. o kolaudaci stavby, vydání stavebního povolení, ohlášku, digitalizaci, změnu výměry nebo parcelních čísel, změnu druhu pozemku nebo stavby, dobudování přístavby k rodinnému domu, změnu rozlohy pozemku nebo prodej jedné z několika vlastněných nemovitostí.
Na finanční úřad se ale budou muset na začátku roku 2020 (do konce ledna) povinně obrátit i ti, kteří už ve vlastnictví nemají nemovitost, protože ji v roce 2019 prodali nebo darovali.
Kdo podal daňové přiznání v předchozích letech a v roce 2019 u něj nedošlo k žádné významné změně, nové přiznání na rok 2020 nepodává.
Osoby, které mají datovou schránku, musí podat Přiznání k dani z nemovitosti řádné přes datovou schránku, jinak budou platit poplatek finančnímu úřadu ve výši 2.000,- Kč. Přiznání – dílčí či dodatečné nelze posílat přes datovou schránku a je nutné osobně podat na podatelnu FÚ.
Pokyny k platbě daně z nemovitosti Vám přijdou poštovní poukázkou, mailem či datovou schránkou – dle zvoleného způsobu korespondence.

Nevíte si rady? Ráda Vám s tímto pomohu.

Vaše makléřka Iveta Bydžovská
RE/MAX Alit

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *